Nepoužíváte podkladovou bázi

Pokud si nanášíte make-up, měli byste pod něj používat podkladovou bázi. Těch existuje spousta druhů, pro lesklejší pleť, matnější pleť nebo pro menší viditelnost pórů. Každopádně nikdy neuděláte chybu s hydratačním primerem. Make-up pak bude vypadat o jednu třídu lépe.

Neperete pravidelně své štětce na make-up

I když se vám třeba zdá, že vaše štětce jsou čisté, po pár týdnech byste měli každý štětec pečlivě vyprat. Nejde jen o čistotu, ale ve štětcích se vám usazuje prach a bakterie z vaší vlastní kůže, které musíte odstranit. Každý štětec se myje trochu jinak, podle toho, jestli se jedná o přírodní nebo syntetický štětec. V drogeriích seženete přípravky určené přímo na mytí štětců.

štětce

Nestaráte se o své obočí

Uděláte si perfektní péči a perfektní make-up ale ignorujete své obočí? Dokud si s ním něco neuděláte, ani nebudete tušit, jak velký rozdíl je, pokud ho máte upravené a pokud ne. Pravidelně ho vytrhávejte a pokud vás trápí řídké obočí, používejte přípravky na růst obočí. Upravit ho dále můžete pomocí gelu na obočí, vosku nebo tužky.

Příliš mnoho pudru

Sypete na sebe pudr ve vrstvě ve snaze, aby vaše pleť zůstala co nejdéle matná a sjednocená? Není pravda, že čím více pudru použijete, tím více vám vydrží. Navíc, doma to možná neuvidíte, ale na denním světle vynikne, jak velkou vrstvu máte a nevypadá to dobře, ani když používáte transparentní pudr. Ten ve větším nánose tvoří bílý posypek.

pudr

Používáte černou linku kolem celého oka

Emo líčení obsahující tlusté černé linky kolem celého oka už dávno nejsou trendy. Takový styl líčení sluší minimu žen. Černá linka po celém obvodu oka vaše oko zmenší, uzamkne a vaše oči budou působit zapadle a nepřirozeně.

Příliš mnoho vrstev řasenky

Dáváte si na řasy tak 10-20 vrstev řasenky ve snaze, aby byly vaše řasy co nejdelší a nejobjemnější? Tímto však jen docílíte, že si řasy poškodíte a začnou se vám lámat. Navíc se vám slepí k sobě a vytvoříte si efekt pavoučích nožiček. U většiny řasenek stačí projet řasy kartáčkem tak dvakrát či třikrát.