Vždycky jsem si říkala, že soustružnický nůž má takové úhly, ve kterých se vůbec nevyznám. Když jsem se potom koukala na další soustružnické a jiné nože, tak jsem z toho byla bezradná. Absolutně jsem nevěděla, jaké úhly má soustružnický nůž. Koukala jsem se na webové stránky i-nastroje.cz, kde jsou soustružnické nože a další jiné nože. Jako například obráběcí nože na držáky anebo vroubkovací kolečka. Taky jsem se ze zajímavosti podívala na soustružnické a jiné nože, které jsou třeba nabírací nebo chladící anebo také rohové. Myslím si, že mnoho můžu má doma soustružnické nože, jejich úhly zná nazpaměť.

V přítelově dílně se nevyznám.

Taky jsem se chtěla podívat, odkud pochází. A produkce vychází z profesionálního soustružení, které vyžaduje i další příslušenství. Když jsem se potom tedy ptala svého přítele, jestli má doma taky uhelné soustružnické nože, tak mi řekl, že má doma pouze dva, ale že je má půjčené, že už je na nic nepotřebuje. Vůbec ani nevěděl, na co se ze začátku soustružnické nože s úhly používají. Řekla jsem si, že ho budu muset asi navést taky na internetové stránky i-nastroje.cz, kde se všechno dozví. Já sama jsem si říkala, že bych se o těchto soustružnických nožích mohla taky něco dozvědět, abych byla v obraze.

Kutilové mají mnoho nářadí.

Samozřejmě, že i když jsem si to celé přečetla, tak jsem vůbec nic nepochopila. A ani nevím, o co se jedná. Je logické, že se tady taky nabízí soustružnické nože se zajímavou destičkou ze slinutých karbidů, které jsou z rychlořezné oceli. Myslím si, že je to skvělé, protože mnoho můžu tohle bude ke své stavby nebo práci potřebovat. A vy doma taky máte nějaké věci či nástroje, které jsou součástí soustružnických nožů s úhly? Myslím si, že mnoho kutilů tohle bude ke své práci jistě potřebovat. Já sama jsem se ptala třeba svého otce a bratra, kde například kupují tyto nože. A odpověď? Klasika. Železářství.