Bydlet v České republice se zdá, že nepřináší žádné výhody a lidé jsou stále více znepokojení. Velkým tématem je nyní bydlení pro české občany. Ačkoliv se to na první pohled nezná, tak mladí lidé nedosáhnou na vlastní bydlení a jsou ve většině případů odkázání na pronájem. To se však mladým lidem nelíbí, a to proto, že nechtějí sponzorovat někoho jiného, ale chtějí něco vlastnit a něco po sobě zanechat. Ovšem to jde velice těžce, úroková sazba je extrémně vysoko a vzít si v dnešní době hypotéku je zkrátka likvidační. Ovšem existuje způsob, jak se odpoutat od pronájmu a začít žít život ve vlastním. Touto volbou je celoroční mobilní dům, ke kterému budete potřebovat pouze menší pozemek. Ačkoliv se zdá být tato cesta také drahá, tak není a vyjde vás minimálně na polovinu ceny.

mobilní dům

Jen si představte, kolik v dnešní době zaplatíte za stavební pozemek. Jedná se o částku v milionech, a to není řeč ani o stavebním povolení, které trvá vyřídit v některých případech až rok. Poté musíte sehnat firmu, která vám dům postaví, nebo ho můžete stavět své pomocí. Ovšem na stavebním trhu je nedostatek materiálu a ceny materiálu jsou astronomicky vysoko. Spočítat tak částku, která by vás na celou stavbu včetně pozemku vyšla je velice obtížné. Odhadem se však nedostanete pod 6 milionů.

mobilní dům

V případě, že zvolíte celoroční dům, vám odpadne čekání na stavební povolení a rovnou můžete začít vyřizovat koupi. Celá doprava a usazení domu dělá firma sama a nemusíte mít tak strach, že bude něco špatně. Po usazení můžete začít okamžitě bydlet a užívat si vlastní bydlení. Než se tedy rozhodnete kupovat pozemek či stavět vlastní dům, tak si dobře spočítejte, jak moc se vám stavba vyplatí. Při dnešních cenách je jednoznačně mobilní dům na výši, a ještě tomu tak určitě nějaký rok bude. Proto neváhejte a zkuste se podívat na mobilní domy, které se vyrovnají těm cihlovým.