Puberta je náročné období, ať už pro dítě nebo jeho rodiče. Je to období, kdy si dítě vymezuje vlastní prostor a hledá vlastní identitu. K tomu ovšem patří domácí hádky na denním pořádku a další nepříjemnosti, které se prostě musí přečkat. Časté je, že si dítě vybírá nové přátele, mnohdy se jedná lidi starší, ke kterým potomek vzhlíží. Někdy se tyto kontakty nemusí rodičům líbit, právě proto, že v nich vidí upadající živly, které jen dítě kazí. V takovém případě pak domluvy, hádky a zákazy nic moc nezmůžou a je na řadě dítěti věřit a počkat, než toto nejhorší období nepřejde.

kytarový pedál

V takové situaci někteří rodiče i rádi uvítají, že se jejich potomek snaží dělat něco jiného, než trávit svůj čas u obrazovky počítače nebo mobilního telefonu. Někdy se může jednat třeba o snahu naučit se hrát na elektrickou kytaru, kteráž to je považována za undergroundový nástroj, se kterým se dá mezi tyto skupiny lidí zapadnout. Hra na elektrickou kytaru si vyžaduje nejen snahu, ale i talent. I když je elektrická kytara v mnohých rodinách stále považována za nástroj podřadný, hra vůbec není tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. Samozřejmostí je stejný um, jako u kytary běžné, totiž schopnost hrát správné akordy jednou rukou a druhou rukou vybrnkávat so správného rytmu.

elektrická kytara

Vedle toho, kdo se trochu zajímá o elektrické kytary ví, je potřeba také umět zvuk kytary trochu oživit a dodat mu nové podoby, jelikož je sám so sobě docela nudný a jednotvárný. Proto také existují kytarové pedály, krabičky, které se zapojí mezi kytaru a zesilovač nebo kytarové kombo. Tyto zajistí, že zvuk připomíná ozvěnu, má prostor, jako byste hráli ve velké hale nebo se může houpat na vlnách. Vibratio pedal pak zajistí efekt vibrata, tedy budete mít dojem, že se zvuk nenápadně chvěje. Ale existuje mnoho dalších, mezi kterými si můžete vybrat, aby Vaše hra byla doopravdy originální.