Instalatérské řemeslo je zdánlivě nezajímavá činnost, a pochlubíte-li se některým lidem, že vás tato profese živí, jen málokdo na vás bude pohlížet s úctou. Mnohým z vás tato práce připadá samozřejmou, asi jako existence prodavaček v supermarketu. Jak jsou instalatéři důležití, a zejména jejich nonstop havarijní servis, si uvědomíte, až když se vám přihodí nějaký problém.

špinavé umyvadlo

Ulice by se proměnily v páchnoucí stokyinstalatéři v Ostravě Porubě se starají nejen o rozvody vody a topení, ale také udržují v průchodném stavu kanalizační systémy. Jsou pro to vybaveni speciální technikou a jsou schopni v rámci havarijní situace vyjíždět ve velmi krátkém čase. Kdybychom ponechali kanalizaci zanesenou, mohly by odpadní splašky z bytů protékat na povrch silnic a chodníků, a to by byl pořádný průšvih.

Zvýšilo by se nebezpečí infekce – spolu se zanesenou a neprůchodnou kanalizací by se zvýšilo nebezpečí infekce a mohlo by dojít mezi lidmi k masivnímu šíření úplavice a břišního tyfu. Rázem bychom se octli ve středověku a tato situace by mohla přinést i zahlcení nemocnic a kolaps zdravotnictví. A to si jistě nikdo z vás nepřeje zažít.

uzávěr vody

V domácnostech by panoval chaos – dokážete si představit situaci, že se vám ucpe odpad na toaletě a nedaří se vám jej prorazit? Ať se snažíte sebevíc, nezabírá ani gumový zvon, ani žádné chemikálie. Jednak se bytem bude šířit nepříjemný zápach, a pak budete v podstatě bez toalety a musíte jít vykonávat potřebu někam jinam. A v bytovém domě o pěti patrech bez výtahu, pokud bydlíte někde nahoře, to není žádná legrace. A což teprve, kdyby šlo o hůře pohyblivé osoby.

Lidé by mrzli – jestliže vám praskne radiátor uprostřed topné sezóny, anebo vám vypoví službu plynový kotel a venku je dvacet stupňů Celsia pod nulou, je to docela patálie, a tehdy jsou instalatéři potřební bez zbytečného otálení. Jinak vám mohou odumřít pokojové rostliny a může to ohrozit na životě i malé děti, domácí zvířata, těhotné maminky nebo seniory v domácnosti.

5/5 - (2 votes)