V současné době existují pouze dva způsoby, jak co nejlevněji vytápět rodinné domy a rekreační objekty. Je to vytápění palivovým dřevem a všemi dostupnými dřevěnými ekvivalenty v krbech a krbových kamnech a zároveň tepelná čerpadla.

Vhodně navržené tepelné čerpadlo v Plzni dokáže ušetřit až 60 procent energetických zdrojů v porovnání s běžnými a nejrozšířenějšími způsoby vytápění, kam se řadí např. plynový kotel, elektrokotel, elektrické přímotopy či plynová kamna.

tepelné čerpadlo

Vytápění domů zemním plynem zaznamenalo obrovský boom na počátku devadesátých let minulého století a krátce po sametové revoluci byla plynofikace obcí a měst jedním z hlavních bodů programu místních samospráv, které v zastoupení široké veřejnosti reflektovaly na poměrně značný zájem o tento způsob topení. Musíte si uvědomit, že tehdy leckde lidé museli zatápět v kotlích na uhlí a koks a to obnášelo kromě namáhavého pravidelného ukládání paliva také nesmírně nepříjemný úklid, ranní teplotní šoky při zatápění a neustálé sledování topného procesu, přikládání, vyhrabávání a vynášení vyhořelého popela atd. Někde si dokonce museli lidé odvážet popel na skládku sami.

klimatizace před domem

Ovšem současná situace na trhu s cenami energií nutí mnohé majitele plynových kotlů k razantnímu řešení od tohoto způsobu vytápění ustoupit a řešit to jinak. Ti, kteří se nechtějí vrátit k předchozí variantě topení uhlím nebo dřevem v krbu, což je poměrně pracné, si mohou zvolit tepelné čerpadlo, které sice vyžaduje vyšší pořizovací náklady, ale po propočtu návratnosti je to stále nejlevnější řešení, které je zároveň bezpracné.

Obsluha tepelného čerpadla nevyžaduje žádné ukládání paliva ani zatápění a přikládání, tam si pouze nastavíte optimální teplotu na termostatu a o nic se nestaráte. Zapotřebí není ani žádná údržba tohoto zařízení. V tomto směru nemá tepelné čerpadlo konkurenci.