Vždycky jsem chtěla mít na své zahradě studnu. A musím říct, že studny se mi opravdu hodně líbí a připomínají mi taky moje dětství. Protože nikdy nezapomenu na velké letní prázdniny u babičky a u dědečka, kteří měli velikou studnu. A jako my děti jsme si tam vždycky hrály. Jenomže si nemyslete, že to od našich prarodičů bylo nějaké nesmyslné, že nás tam jako malé děti nechali hrát si u studny. Protože studna totiž byla velice zabezpečená, takže od ní klíč měl pouze jenom děda. Opravu tam sněží šel protlačit jenom kámen, takže my děti jsme tam absolutně nemohly spadnout ani vlézt. A taky si vzpomínám, jak můj děda kolaudoval studnu.

Studny se musí kolaudovat.

Kolaudace studny je důležitá, aby se ukázalo, jestli je všechno v pořádku a taky samozřejmě nesmí být studna dělaná na černo, vždycky musíte studnu ohlásit, že ji máte, jinak byste se mohli také nevyhnuli postihu. Což je velice potom špatné. Mně osobně by se to a taky nelíbilo, kdyby si někdo dělal něco na černo, takže samozřejmě i studna musí být samozřejmě kolaudovaná. A na webové stránce provodu.cz najdete různé technologické výpomoci.

Líbí se mi lesní studánky.

Takže se třeba trápit tím, že nebudete nic vědět o tom, jak kolaudovat studnu. A tady taky vám udělají opravdu posudky a různé činnosti pro projekty vodohospodářských dílech, takže kompletně vám poskytnou veškeré služby, které jsou spojeny s povinností připojení na ČOV. Taky vám udělají vodovodní přípojku, protože zde nabízí také komplexní služby, vypracuji vám projekt a dají vám taky žádost o zřízení vodovodní přípojky na příslušném stavebním otvoru, protože je to velice důležité, tak na tohle opravdu nikdy nezapomeňte. A k čemu je ještě kolaudace studny Provodu.cz dobrá? Věřte mi nebo ne, ale je to opravdu potřeba a vyplatí se vám to. Mě se studny moc líbí, jsou i pěkné jako dekorace. Navíc studna na zahradě je taky hodně ekologická, můžete ji využít na zalévání zahrady.