Mnohá žena po skončení mateřské dovolené přemýšlí, jestli se vrátit do původní práce. Dítě, které poprvé nastoupí do mateřské školky, to s sebou přinese mnoho problémů. Je velmi pravděpodobné, že dítě bude často nemocné, pokud máte dvě, tak s budou nemoci přehazovat jako ping-pong. A pokud je nemocné dítě, musí s ním někdo zůstat doma a pokud to bude maminka, která se právě vrátila do práce, její zaměstnavatel nebude nadšený.

Mnohé děti také hodně špatně snáší ranní loučení a tak se už vstávání a oblékání změní n noční můru mnohých rodičů. Maminky tak začnou přemýšlet, zda tu není nějaké jiné řešení a některé se rozhodnou, že začnou podnikat z domova.

kadeřnice

Jste šikovná kadeřnice, máte certifikát na manikúru či pedikúru, nebo jste šikovná švadlena? Podnikat z domova, pokud máte malé děti můžete už po dobu mateřské dovolené. Výhodou podnikání z domova je mnoho, ale nejdůležitějším je určitě pohodlí, pohodlí zajít do vedlejšího pokoje a být v práci. Zařídit si jeden pokoj jako provozovnu, nakoupit základní potřeby a hurá do toho.

pedikura

Ale víte, co budete ještě potřebovat?

Profesionálního účetního.

Každý, kdo podniká, potřebuje zpracování účetnictví Praha. Nejde o to, že byste si neuměli vystavit fakturu nebo neuměli spočítat jednoduché účetnictví, ale víte, co všechno si ze zařízení provozovny můžete odečíst z daní jako náklady? Jak jednotlivé položky postupně odepisovat? Jak si zpracovat na konci roku inventuru? Pravděpodobně na všechny otázky odpovíte, že nevíte. A pokud se nechcete dostat do problémů, účetní firma je tu pro vás.

Nechce se vám po mateřské dovolené znovu nastoupit do staré práce? Máte strach jak vaše dítě bude zvládat školku? Je pro vás výhodnější podnikat z domova? Myslete na to včas a udělejte si kurz na práci, která by vás bavila, ale hlavně, která vás uživí, i když budete podnikat z domova.