Práce v Německu má svoje kouzlo
Do zahraničí jezdí za prací každý, kdo má možnost. Lidi zde lákají vyšší výdělky. Zejména lidé z pohraničí se vydávají do Německa, kde kromě lepší práce za vyšší mzdu najdou i pomoc od státu. Německo přiznává rodičům obdobu českého přídavku na dítě. Pokud tu pracuje jen z rodičů a žijí ve společné domácnosti, mají na něj zpravidla nárok, protože přiznání této dávky není závislé na výši výdělku. Je nutné, abyste si podali žádost a vyčkali na její vyřízení německými úřady.

formulář a propiska

Nevíte si rady?
To, že někdo pracuje v zahraničí ještě neznamená, že umí tamní jazyk. Mnoho pracovníků sem jezdí pod agenturami, které všechno vyřídí. Pokud potřebujete vyřídit kindergeld, nabízím vám kindergeld – pomoc, a vyřídím vám všechny podklady, které jsou pro získání dávky stěžejní.

Existují některé životní situace, kdy na něj máte nárok. Typicky jde o zaměstnání na plný úvazek jednoho z partnerů, společná domácnost s dítětem, odvádění daní z nemovitosti, odvádění daní z firmy, nebo například zkrácený úvazek 30 hodin nebo 1300 Euro. U všech těchto situací zvažte, zda nemáte nárok – za podání žádosti nic nedáte. Obraťte se na mě, seženu vše, co potřebujete.

eurové bankovky

Od data podání žádosti mají německé úřady měsíc na to vám žádost vyřídit a vydat rozhodnutí o nároku a vyplacení dávek. Zpravidla do 4 týdnů máte první dávku na účtu. Vyřízení žádosti můžete svěřit mně, protože s vyřizováním mám bohaté zkušenosti. Dokážu vám i poradit, zda na něj máte nárok. Na mém webu si můžete přečíst základní situace, za kterých by nárok měl vzniknout. Pokud jste přesvědčeni o tom, že byste dávku měli získat, můžeme podat žádost a vy se můžete těšit na zvýšení rodinných příjmů. O příspěvek si můžete žádat až 6 měsíců zpětně, takže nemusíte žádat okamžitě.

Kromě tohoto nabízím i překlady z němčiny a do němčiny.