Naše politika

Podle mého názoru je politika opravdu takové ošemetné téma, které by nemělo být započato na nějakém prvním rande. To si opravdu nedokážu představit, že bych se na prvním rande s přítelem měla bavit o nějaké politice. I když jsou ale výjimky. Pokud je třeba někdo z vás dvou angažovaný do nějaké politiky či politického dění, tak je opravdu vhodné tohle říct svému protějšku. Bylo by totiž opravdu nepříjemné, kdybyste třeba byli v nějaké politické straně a váš protějšek by tu stranu přímo nenáviděl. A u toho je někdy několik i nevhodných a sprostých poznámek na vaši stranu. 

Kéž by byl úplně všude mír a pohoda.

Jistě by to bylo velmi trapné, že ano. Mě by tento trapný okamžik velmi trápil a nejraději bych tedy chtěla jít domů, abych se uklidnila. Myslím si, že by to z vašeho pohledu vám bylo opravdu velmi nepříjemné a možná by vám taky zkrachoval váš budoucí vztah. Co vy víte, třeba vy jste si politikou zničili ani ještě neexistující vztah. A co možná víte, třeba by to byly osudový vztah. Ale toto už se nikdo nedozví, protože politika je taková, která má raději zůstat v rodině za zavřenými dveřmi.

Politika je o dohodě.

A taky samozřejmě zároveň taky přímo nedoporučuji, byste se o politice bavili u vás doma. To opravdu není vhodné téma, když třeba přijdete domů z práce anebo když večeříte. Podle mého názoru si lidé o večeři mají vykládat to, se dělali celý ten den a jak se mají. A třeba řešili určité problémy anebo radosti ze života. Myslím si, že uctívat klid rodiny je opravdu mnoho důležitější než třeba nějaké politické dění. Alespoň tohle je můj názor a myslím si to, že je to tak správné. Protože o politice se můžete bavit opravdu kdykoliv, zatímco zkušenosti zážitky z daného dne jdou pouze jenom v ten den. A jak jste na tom vy s politikou? Baví vás a sledujete ji nebo ji nenávidíte? Je opravdu mnoho lidí, kteří mají na politiku opravdu hodně rozdílné názory a mělo by se to respektovat.