Ono se sice tvrdí, že rýmička je nemoc výhradně mužská. Ale pokud přijde, dovede potrápit i ženy. Proto je potřeba ji začít léčit co nejdříve. Ideálním způsobem, jak si svoje zdraví posílit, je využití takzvaných babských rad. Kterými lze rýmu zažehnat hned po prvních příznacích. To, že je potřeba dostat z těla viry a bakterie jediným možným způsobem – smrkáním, je pravidlem číslo jedna. Ideálně do papírových kapesníků, které se dají vyhodit po každém použití. Druhým krokem je masáž éterickými oleji nejen v oblasti kořene nosu. Ale i spánků, na kterých je možné nechat oleje déle. A inhalovat tím více aktivních látek.
Pokud se rýma zčásti uvolnila, nastupuje krok třetí. A to je parní lázeň, kterou je možné obohatit o vhodné bylinky. Až už levandulí či mátou. Dobrou službu udělá i přidání tea tree oleje. Důležité je proceduru horkým ručníkem na obličeji zakončit. A rýmu zastavit. Někdy je důležité ji několikrát zopakovat. Stejně tak sice neoblíbený, ale hodně účinný slaný roztok. K tomuto je potřeba si zajistit konvičku a naplnit ji teplou vodou, do které je rozpuštěna kvalitní mořská sůl. A potom už jenom je potřeba nahnout hlavu nad umyvadlo, konvičku přiložit k nosní dírce a nechat působit. Poté přiložit k druhé nosní dírce a proceduru zopakovat.
Předejít rýmě i zkrátit její délku, lze posilováním imunity. Doplnit vitamíny lze především navýšením příjmu ovoce a zeleniny. Obzvláště pomeranče, mandarinky a citrony jsou v zimním obdobím velkým pomocníkem k udržení zdraví. Vitamín C a D, stejně jako zinek, hořčík, draslík, řada B1 – 6 a celá řada dalších, jsou tou nejlepší podporou plného zdraví během celé zimy. Všelékem je i cibule a česnek. Bylinkové čaje jsou stejně podpůrné jako poctivý kuřecí vývar. Kterým lze často rýmu zastavit hned vpočátku. Horká vana, do které se přidá tymiánový olej, stáhne cévy v těle, čímž se stáhnou i sliznice a mnohdy se zároveň i ucpaný nos uvolní.