Zdraví je prý to nejdůležitější, co v životě máme. Stejně jako se někdy považují za to nejdůležitější dejme tomu peníze nebo láska a podobně. Ale ať už toto je nebo není tím nejdůležitějším, jisté je, že jsme raději zdraví, než nemocní. A tak se o své zdraví často zajímáme. Byť si ho často rovněž sami vědomě huntujeme.

V touze po udržení si pevného zdraví si tak pořizujeme často i za hříšné peníze kdeco, co nám vnucuje nějaká ta reklama. Jednou jsou to ty a jindy ony vitamíny, někdy jsou to pilulky proti bolestem, někdy údajně všemocné lektvary z konopí. Však to znáte, co vám mám povídat! A nic na tomto trendu nemění ani skutečnost, že se rovněž dávno ví, že třeba ony vitamínové přípravky nemají žádnou zázračnou moc, a tím jediným, čeho jejich užíváním obvykle dosahujeme, je nejdražší moč na celém světě. Protože námi tyto jenom bez užitku projdou a my jimi potom leda tak zkrápíme svou rodnou zem.

položený stetoskop

Ovšem nepořizujeme si samozřejmě jenom léčiva nebo ještě častěji za tato vydávané potravinové doplňky, které mívají ve skutečnosti ještě menší efekt, pokud jsou tyto vůbec k něčemu. Kdekdo z nás tahá peníze za často jen planý příslib, že nám bude líp. A jak ochotně na to jenom slyšíme!

Zatímco když dojde na skutečně zásadní věci, je často rázem vše jinak. Zatímco se ochotně krmíme kdejakým lektvarem, jakmile dojde třeba na téma očkování, hned vypukne živá polemika. O tom, zda očkovat nebo ne, o tom, jsou-li ve vakcínách třeba nějaké jedy nebo nanožiletky… Znáte to.

část stetoskopu

A tak se dá konstatovat, že u nás máme k dispozici léky pomalu na všechno. A můžeme tak být uchráněni před mnoha různými neduhy. Ale zacházíme s tím nejednou tak nerozumně, že je otázkou, zda nám tyto vymoženosti nakonec spíše neškodí. Protože méně je někdy více a krmit se něčím jenom proto, že to doporučuje reklama orientovaná na zisk, je určitě hloupé.